مریدی لرزان نزد شیخ بشد و عارض گشت: 
یا شیخ! خوابی بس ترسناک دیده ام تعبیر چه باشد؟ 
دیدم سه گرگ گرسنه مرا دنبال همی نمایند و گاهی یک یا دو فرسنگ از من فاصله گرفته اما ناگاه از تاریکی بیرون جسته و پاچه ی من بدرند. در این میان کسی اندکی گوشت به من دادی تا جلوی آن ها اندازم و خود را رها سازم لیکن گوشت به قدری اندک باشد که لای دندانشان باقی مانَد.

شیخ دستی بر سر و ریشش کشید و پس از اندکی تامل گفت: 
آن سه گرگ قبوض آب و برق و گاز بوده که هر ماه و گاهی هم دو ماه یک بار بر تو حمله ور می گردند. آن تکه گوشت هم یارانه ی توست که به دستت می داهند. 
مرید چون این تعبیر شگرف بشنید گریبان خویش دریده و دعا هایی نثار مسئولین کرد که به دلیل شور انگیز بودن در این مقال نمی گنجد . . .

تو تاکسی دختره تلفنی با دوست پسرش دعواش شد. گوشی رو که قطع کرد گفت: مردا همه آشغالن.

راننده فوری زد بغل و گفت: خانم محترم لطفا  از سطل آشغال پیاده شو.

خیلی مرد بود. جدی می گم. از خیر کرایه هم گذشت.

می گفت: چند وقت پیش رفتم دفتر یکی از رومه های پرتیراژ آگهی بدم ماشینم رو بفروشم. دیدم یارو شروع کرد منو سوال پیچ کردن که:
خونتون کجاست؟ ماشینت کو؟ شمارت چنده؟ و از این حرفا . . .

حتی از اونجا زنگ زد به گوشیم ببینه شماره رو درست دادم یا نه!

دیگه من شاکی شدم و پریدم بهش که این رفتارا چیه؟؟؟!!!
برگشته می گه:
آقا تو رو خدا از دستم ناراحت نشو. مجبورم!!!
چند وقت قبل یه نفر اومد این جا آگهی داد 300 راس گوسفند زنده موجود است. بعد شماره روابط عمومی مجلس رو داده بود. ما هم از همه جا بی خبر تو رومه چاپ کردیم. ار فردا صبحش هی ملت زنگ می زدن مجلس که این گوسفندا الان موجودن و چندن و از این حرفا!!!
بعدم اومدن این جا و یه مدت این جا رو بستن و . . .
والا واسه اینه که من مجبورم سخت بگیرم.

رفیقم زنگ زده بی مقدمه می پرسه: می دونی قیمت نبات چنده؟
گفتم: نه! چطور؟
پرسید: نقل چی؟
گفتم: نه بابا نمی دونم! می خوای عروسی کنی؟
گفت: نه! فقط می خواستم بهت ثابت کنم خیلی خری!!!
آخه از قدیم گفتن:

خر چه داند قیمت نقل و نبات!!!
مردم خیلی بد قاطی کردن!!!
حالا باز بگید تحریم ها اثر نداشته

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سلامت و نشاط در خانواده ها با(ir salamat) رژيم درماني - تغذيه درست - زندگي بي دغدغه با تغذيه سالم آنتی اسکالانت تجریش هاست Martynika SEO Services in Pakistan سیــــــــزده